Dodávka a Montáž Montovaných hal

Sendvičové panely - moderní stavební prvek hal

18.11.2008 14:28

Sendvičové panely jsou stále více využívané při stavbách a montážích různých typů hal. Jedná se o dokonale propracovaný a moderní stavební prvek, který prošel rozsáhlým vývojem a výzkumem. Byla na něm testována obrovská řada zatěžovacích zkoušek a podmínek - ať už se jedná o jeho trvanlivost, tepelnou izolaci či protipožární vlastnosti. Nelze opomenout také vynikající konstrukční parametry sendvičových panelů, jejich dlouhou životnost a rychlou montáž, pro které stále sílí jejich obliba při stavbách.

Pozitiva sendvičových panelů 

  • vysoká kvalita (certifikováno)
  • výborné protipožární vlastnosti
  • rychlá montáž při stavbě hal a střech
  • výborné tepelně izolační vlastnosti
  • bez negativního vlivu na životní prostředí
  • lehká konstrukce - snižují se náklady při montážích (nemusí být silné nosné konstrukce a základy)
  • vysoká trvanlivost
  • snadno se kombinuje s jinými materiály

Sendvičové panely jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou vhodné jak na stěnové tak střešní použití. Hala smontovaná z těchto panelů také vyniká zaručenou vizuálně estetickou hodnotou a užitnými vlastnostmi po celou dobu své životnosti.

Dále pak co zákazníci oceňují je rychlá montáž z těchto panelů, díky čemuž se snižují náklady na výstavbu. Jednoduchá a rychlá montáž spočívá v zafixování sendvičových panelů a utěsnění spár.

Montáž je o to bezpečnější, že jakmile jsou jednou sendvičové panely uchyceny, tak zajišťují pevnou a stabilní základnu.

Díky ochranným nátěrům na povrchu panelů, vysoké kvalitě a vhodnému konstrukčnímu řešení je zabezpečena dlouhá životnost z těchto materiálů. Přičemž hala z těchto panelů vyžaduje minimum údržby, která spočívá pouze v omývání nebo čištění povrchu panelů. S první údržbou sendvičových panelů můžete počítat zhruba až za 25 let od montáže.

 

Skladba sendvičových panelů

Pro každou halu je navržen konkrétní druh sendvičových panelů, který odpovídá estetickým požadavkům a nárokům investora a klimatickým či dalším vlivům prostředí.

Krycí plechy jsou buď ocelové nebo hliníkové

  • U ocelových plechů se tloušťky vnějších plechů pohyvují v rozmezí 0,5 - 0,7 mm. V případě vnitřních plechů je to 0,4 - 0,6 mm.
  • U hliníkových plechů je tloušťka vnějších plechů 0,7 mm, a vnitřního plechu 0,5 mm.

Jádra sendvičových panelů

Jádro z tuhého polyuretanu

Sendvičové panely s jádrem z tuhého polyuretynu jsou při montážích hal stále více oblíbené a projektanty široce uznávané zejména díky dlouhé životnosti těchto panelů. Izolace tuhým polyuretanem se využívá ve stavebnictví již více než 50 let a panely s tímto jádrem jsou úspěšně po celém světě využívány k oplášťování hal popř. střech.

Jsou stále oblíbené zejména díky výborným izolačním vlastnostem, které tak snižují náklady na provoz hal - nížší náklady na vytápění či klimatizaci. Ale je to i díky přísným předpisům, které nutí firmy zajistit dostatečnou tepelnou izolaci pro své firemní haly a budovy tak, aby se zbytečně neplýtvalo cennou energií. V dnešní době se musí brát ohled především na životní prostředí a jeho ochranu, a úspora energie dobrou izolací budov přispívá ve značné míře ke snížení emisí CO2 díky snížení spalování fosilních paliv. Panely s tímto jádrem jsou vyrobeny z nezávadných materiálů a po celou dobu své životnosti nevylučují žádné škodlivé látky a jsou naprosto bezpečné.

Také rychlost montáže má velký vliv na oblibu u investorů, nízké nároky na údržbu a dlouhá životnost - to vše tyto panely zajišťují. Jádra s tuhým polyuretanem zajišťují pro panely vysokou pevnost, což je základním parametrem tohoto stavebního materiálu. Také vyloučení pronikání vodní páry je vlastnost, kterou určitě nelze ve výčtu pozitiv těchto panelů opomenout. Co se týče požární odolnosti, tak se jedná o požárně bezpečné materiály, které jsou schválené stavebními normami.

Sendvičové izolační panely s jádrem z tuhého polyuretanu nabízejí trvanlivé a ekonomické řešení pro opláštění hal a střech.

Jádro z minerálních vláken

Je ideální především do hal, kde je vyžadována vysoká požární odolnost, protože minerální vlna nehoří. Navíc se jedná o vysoce trvanlivý materiál při působení jakýchkoli klimatických vlivů. Výrobní proces těchto minerálních vláken nijak nezatěžuje životní prostředí a nejsou při výrobě použity žádné freony popř. jiné pro životní prostředí škodlivé látky. Při zkoumání vlivu minerální vlny na zdraví člověka nebyly zjištěny žádné negativní účinky.

 

 nahoru

 

 

 

 

 

 

Kontakt

DM Mont s.r.o.

dmmont@dmmont.cz

Kroměřížská 14; 768 24 Hulín
IČO: 28301960
DIČ: CZ28301960

Mob: 607 566 344
Fax: 573 332 739

Vyhledávání

logo

 

 

 

DM Mont - Montované haly pro Vaše podnikání

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode